Odzyskiwanie danych VMware

odzyskiwanie danych z plików VMDK z partycji VMFS

W dzisiejszych czasach – wraz z postępującą cyfryzacją i dalszym rozwojem sprzętu IT – wirtualizacja przetwarzania danych stale rośnie. Dzięki wirtualizacji różne platformy, systemy i aplikacje mogą jednocześnie działać niezależnie na serwerze za pomocą tak zwanego hiperwizora , znanego również jako monitor maszyny wirtualnej lub VMM. Jedną z najczęściej używanych platform wirtualizacyjnych jest vSphere firmy VMware, która staje się coraz bardziej popularna we wszystkich sektorach, zwłaszcza instytucjonalnych.

Utrata danych w systemach VMware i odzyskiwanie danych VMware

Korzystanie z maszyn wirtualnych korzystających z VMware niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak uwolnienie mocy poprzez zmniejszenie wysiłku administracyjnego i bardziej efektywne wykorzystanie sprzętu IT. W praktyce jednak często zdarza się, że wszystkie pliki VMDK lub cały system plików VMFS są uszkodzone, przez co dostęp do maszyn wirtualnych lub serwerów nie jest już możliwy. Ponieważ rozwiązania VMware stają się coraz bardziej rozpowszechnione, odzyskiwanie danych VMware wciąż zyskuje na znaczeniu. Typowe błędy i sytuacje problemowe, które prowadzą do utraty danych w VMware to głównie:

  • Uszkodzenia elektroniczne lub fizyczne poszczególnych dysków twardych
  • Awaria całych złożonych macierzy RAID zintegrowanych z systemem VMware
  • Awaria kontrolera RAID
  • Błędy logiczne spowodowane przypadkowym usunięciem całych dysków wirtualnych lub plików VMDK
  • Uszkodzenie systemu hosta
  • Nadpisywanie lub formatowanie partycji/woluminów VMFS (Virtual Machine File System)
  • Sabotaż w obrębie poszczególnych maszyn wirtualnych
  • Hakowanie wielu maszyn wirtualnych
  • Błędy w próbach naprawy/odbudowy przez niewystarczająco przeszkolony personel.

Jeśli jesteś dotknięty taką utratą danych VMware, odzyskiwanie danych VMware powinno być przeprowadzane wyłącznie przez profesjonalnego dostawcę odzyskiwania danych specjalizującego się w odzyskiwaniu danych z systemów wirtualnych ze względu na różnorodność i złożoność niezbędnych narzędzi odzyskiwania danych. Nie warto podejmować prób samodzielnego odzyskiwania danych na maszynach wirtualnych i serwerach obsługiwanych przez VMware ze względu na znaczną złożoność, zwłaszcza w średnich i dużych środowiskach wirtualnych, nawet jeśli jesteś ogólnym specjalistą IT. W takim przypadku Twoja pomyłka może niepotrzebnie utrudnić odzyskanie danych, a nawet uniemożliwić odzyskanie danych VMware.

Oferujemy państwu możliwość odzyskania danych z macierzy na której są dyski wirtualne lub pomoc zdalną w zakresie konsultacji co możecie i jak zrobić by odzyskać dane we własnym zakresie.

Konsultacje są płatne i ich cena jest obliczana na podstawie informacji o konfiguracji macierzy.

Tel. do konsultacji  603-690-690