RAID Reconstructor

RAID Reconstructor

Wymagania systemowe: procesor Pentium 32 MB pamięci RAM. Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP, 2003, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10. Karta kontrolera dysku zdolna do obsługiwania wszystkich dysków w macierzy RAID i miejsca do przechowywania zrekonstruowanego macierzy RAID.

Ograniczenia dotyczące użytkowania: Będziesz mógł określić, czy Rekonstruktor RAID może zrekonstruować twoją tablicę, zanim będziesz musiał kupić licencję. Wersja demo nie zezwala na żadnego typu zgrywanie danych wyjściowych. Jeśli Rekonstruktor nie jest w stanie określić parametrów z powodu uszkodzenia systemu plików, takich jak kolejność dysków, powinieneś skorzystać z usługi RaidProbe.

img-0

Najważniejsze cechy produktu

 • Odzyskanie danych ze zepsutej macierzy RAID
 • Odzyskanie z macierzy sprzętowych i programowowych
 • Automatyczne wyszukiwanie parametrów RAID
 • Destriper and Analyzer
 • Bezpieczny, przeznaczony tylko do odczytu
 • Uruchamianie z dysku CD Runtime Live lub dysku CD-ROM rozruchowego WinPE

Runtime’s RAID Reconstructor pomoże ci odzyskać dane z uszkodzonych:

 • RAID 5 składających się z 3 do 14 dysków
 • RAID 0 (Striping) składający się z 2 do 14 napędów

Nawet jeśli nie znasz parametrów RAID, takich jak sektor startowy, kolejność napędów, rozmiar bloku i kierunek obrotu, program RAID Reconstructor przeanalizuje dyski i określi prawidłowe wartości. Następnie będzie można utworzyć kopię zrekonstruowanego RAID w obrazie wirtualnym (.vim), pliku obrazu (.img) lub na dysku fizycznym.

W przeciwieństwie do innych produktów, które wymagają znajomości parametrów RAID, rekonstruktor RAID jest nie tylko “destriperem”, ale także “analizatorem”. Znajduje dla ciebie nieznane parametry.

Po utworzeniu obrazu można go zamontować za pomocą Captain Nemo lub użyć go do dalszego przetwarzania odzyskiwania danych za pomocą funkcji GetDataBack programu Runtime. Jeśli tworzysz obraz na innym dysku fizycznym, możesz go przetworzyć za pomocą Captain Nemo lub GetDataBack albo możesz nawet bezpośrednio uruchomić z niego.

Zobacz te zrzuty ekranu, w jaki sposób odzyskujesz swoje pliki za pomocą RAID Reconstructor razem z Captain Nemo.

WSKAZÓWKA: Jeśli chcesz odzyskać uszkodzoną macierz NAS RAID, być może zainteresuje Cię nasze nowe kompleksowe oprogramowanie NAS do odzyskiwania danych.
WSKAZÓWKA: Jeśli chcesz odzyskać uszkodzoną macierz RAID systemu Windows, być może zainteresuje Cię nasze nowe, kompleksowe oprogramowanie RAID Recovery dla Windows.

Rekonstruktor RAID jest bezpieczny i tylko do odczytu.
Nie będzie próbował “naprawić” RAID. Spowoduje to jedynie utworzenie kopii macierzy RAID w innej lokalizacji. Będzie zbierać sektor po sektorze z każdej pojedynczej dysku i zapisywać te sektory we właściwej kolejności do wyznaczonego miejsca docelowego. Proces ten jest również nazywany “odpędzaniem”.

Ponieważ jeden dysk jest nadmiarowy w RAID 5, wystarczy posiadać o jeden mniej niż pierwotna liczba dysków (N) w macierzy. Rekonstruktor RAID może ponownie obliczyć oryginalne dane z napędów N-1. Dla macierzy RAID-0 (paski) będziesz potrzebował wszystkich dysków.

Rekonstruktor RAID odzyska zarówno RAIDy sprzętowe, jak i programowe. Zostanie przywrócone z uszkodzonych zestawów dysków dynamicznych systemu Windows.

Rekonstruktor RAID jest bezpieczny i tylko do odczytu.

Nie będzie próbował “naprawić” RAID. Spróbuje jedynie utworzyć kopię macierzy RAID w innej lokalizacji. Będzie zbierać sektor po sektorze z każdego pojedynczego dysku i zapisywać te sektory we właściwej kolejności do wyznaczonego miejsca docelowego. Proces ten jest również nazywany “de-stripingiem”.

Ponieważ jeden dysk jest nadmiarowy w RAID 5, wystarczy posiadać o jeden mniej niż pierwotna liczba dysków (N) w macierzy. RAID Rekonstruktor może ponownie obliczyć oryginalne dane z napędów N-1. Dla macierzy RAID-0 (paski) będziesz potrzebował wszystkich dysków.

RAID Rekonstruktor odzyskuje zarówno RAID-y sprzętowe, jak i programowe. Zostanie przywrócony z uszkodzonych zestawów dysków dynamicznych systemu Windows.

Przybornik analizy

Rekonstruktor RAID zawiera wiele narzędzi, które docenisz, gdy będziesz chciał odzyskać dane.

 • Tworzy obrazy poszczególnych napędów.
 • Robi raport z entropii. Zobacz, gdzie znajdują się najbardziej gęste dane.
 • Raportuje MFT. Bada obszary dyskowe wokół MFT
 • Raportuje o systemie plików. Znajduje struktury systemów plików dla NTFS, EXT, XFS
 • Test XOR. Sprawdź, czy twój zestaw jest xor-ed.
 • Utwórz plik XOR.VIM z istniejących dysków, aby sprawdzić brakujący dysk.
 • Kalkulator RAID. Konwertuj globalny numer sektora na numer lokalnego napędu i sektora iz powrotem. Pokaż wykresy mapujące relacje między globalną przestrzenią RAID i poszczególnymi napędami dysków RAID. Obsługuje RAID-0, RAID-5, RAID-6, opóźnione RAID-5 (HP-SmartArray).
 • Skrypty. W oparciu o język programowania PASCAL skrypty umożliwiają dostęp do dysków i przetwarzanie ich za pomocą wszystkich elementów dostępnych w wyższym języku programowania.