ReclaiMe Free RAID Recovery

RAID, który jest akronimem dla redundantnej tablicy niezależnych dysków, służy do dzielenia lub replikacji danych na wielu dyskach. Wiele płyt głównych i komputerów PC oferuje opcje RAID, ogromną liczbę różnych schematów RAID, skomplikowaną konfigurację i horrory o utracie danych z powodu uszkodzonych lub uszkodzonych dysków w macierzy RAID, która uniemożliwia wielu użytkownikom korzystanie z tej technologii.

Dwa najbardziej znane i popularne schematy RAID to RAID 0 i RAID 1. Raid 0 to schemat, w którym wiele napędów służy do poprawy wydajności odczytu i zapisu danych. Osiąga się to przez wykorzystanie wszystkich napędów w procesie odczytu i zapisu, zamiast tylko jednego, jeśli nie zostanie użyty żaden raid. Zwiększona prędkość jest kosztem większego ryzyka utraty danych, ponieważ awaria jednego dysku zniszczy macierz RAID, dzięki czemu dane nie będą już dostępne.

Raid 1 wykorzystuje dyski w inny sposób. Jest powszechnie znany jako schemat dublowania, ponieważ wszystkie dyski z tablicy przechowują kopie danych. Zaletą tego schematu jest to, że zawsze dostępna jest natychmiastowa kopia zapasowa, jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, co stanowi wadę polegającą na tym, że połowa połączonego obszaru jest używana do tworzenia kopii lustrzanej. Raid 1 powoduje tylko mały spadek wydajności.

Odzyskiwanie danych z RAID zostało utworzone w celu rozwiązywania problemów i naprawiania macierzy RAID. Skuteczność narzędzia zależy w dużej mierze od rodzaju doświadczanej awarii.

Odzyskiwanie RAID to darmowy program, który może naprawić następujące parametry związane z raidem:

Offset startowy i rozmiar bloku
Liczbę dysków członkowskich
Dyski członkowskie i kolejność danych
Pozycję parzystości i rotację

Aby skutecznie korzystać z narzędzia trzeba się odpowiednio przygotować. Najważniejszym aspektem jest dokładnie wiedzieć, jakie dyski twarde są zawarte w raidzie i jaki typ macierzy RAID należy odzyskać. W przypadku Raid-a sprzętowego konieczne jest również odłączenie dysków od kontrolera sprzętowego. Zalecamy zapisanie dokładnej konfiguracji, aby móc ją później odtworzyć.

Raid Recovery obsługuje tworzenie obrazu dysku, który można wykorzystać do odzyskiwania zamiast uszkodzonego dysku. Następnie należy wybrać wszystkie dyski, które są częścią konfiguracji. Program wyświetla odpowiednie informacje w swoim interfejsie. W idealnej sytuacji byłoby stworzenie i zabezpieczenie wszystkich dysków w postaci kopii binarnych, na których następnie możemy pracować.

W przypadku RAID 0 wybierz minimum dwa urządzenia z listy i kliknij Uruchom RAID 0
W przypadku RAID 0 + 1 i 1 + 0, zaznacz wszystkie dostępne dyski członkowskie i kliknij Uruchom RAID 0. Wymagane jest wybranie co najmniej dwóch dysków.
W przypadku RAID 5 wybierz wszystkie dostępne dyski członkowskie i kliknij Start RAID 5. Wymagane są co najmniej dwa dyski. ReclaiMe (Bezpłatne oprogramowanie RAID Recovery) może odzyskać RAID 5 bez jednego dysku.
Ostatecznie, po wybraniu dysków, raid można odzyskać, klikając przycisk Uruchom Raid 0 lub Raid 5 w interfejsie programu. Może to potrwać od kilku minut do kilku godzin. Może się okazać, że będzie potrzebne odzyskiwanie danych aby odzyskać dane, które zostały uszkodzone na dyskach.

Raid Recovery to darmowy program, który można wykorzystać do naprawy typowych awarii raid. Program jest zgodny z 32-bitowymi i 64-bitowymi wersjami systemu operacyjnego Windows i jest dostępny do pobrania na stronie programisty.

  • Jest całkowicie bezpłatny. Bez adware, bez spyware, bez pasków narzędzi.
  • Bardzo prosty w obsłudze – nie wymaga żadnych umiejętności technicznych.
  • Działa z najpopularniejszymi typami RAID (RAID 0, RAID 5, RAID 10).
  • Różnorodność opcji wyjściowych.

UWAGA!!! ReclaiMe Free RAID Recovery nie działa z pojedynczym dyskiem twardym. RAID to jednostka wielo-dyskowa (patrz wyjaśnienie), więc jeśli masz jeden dysk, potrzebujesz ReclaiMe File Recovery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.