Odzyskiwanie danych z macierzy RAID DP

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID DP

RAID DP (RAID Double Parity) – ulepszona wdrożenie technologii RAID 6 (podwójne parity), zaprojektowany, aby zapobiec utracie danych w przypadku jednoczesnej awarii dwóch dysków.

Charakterystyczną cechą macierzy RAID DP (RAID Podwójnej parzystości) jest ulepszona ochrona przed awariami dysków w porównaniu z konwencjonalną macierzą RAID. Niezawodność ze średnim czasem między utratą danych (MTTDL) w RAID 10 000 jest lepsza w porównaniu do prostego RAID.

RAID DP używa podwójnej sumy kontrolnej (standardowej poziomej i dodatkowej przekątnej), która pozwala na ochronę danych nawet w przypadku awarii dwóch dysków z tej samej grupy RAID.

RAID DP zapewnia znacznie wyższy poziom ochrony w porównaniu do RAID 1, ale za cenę równo z RAID 4 (jak RAID 4, RAID DP wykorzystuje strukturę z poziomym obliczaniem parzystości). Jest to najbardziej opłacalna opcja do budowy systemów pamięci masowej o wysokim stopniu niezawodności. Z punktu widzenia wydajności objętość RAID DP porównywalne RAID wskaźników 4. W zależności od rodzaju odczytu, RAID DP wykonuje tę operację o 2% mniejsza niż RAID 4, ze względu na konieczność stwierdzenia w drugim napędzie przekątnej parzystości.

RAID DP zapewnia lepszą niezawodność i lepszą wydajność niż RAID 10, a tak naprawdę nie jest konkurentem dla RAID 6, ponieważ może on odczytywać i zapisywać na większej liczbie dysków.

Zalety podczas pracy z systemami plików

Podczas pracy z systemem plików WAFL RAID DP określa napędy parzystości bez wykonywania kompromitującej, który pozwala wymagających aplikacji otrzymać wymagany poziom ochrony danych na wysokim poziomie wydajności. Dzięki napędom SATA systemy RAID RAID Enterprise minimalizują ryzyko utraty danych przy bardzo niskim koszcie samego systemu.