RAID 50 Data Recovery

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 50

Jeśli jesteś typowym użytkownikiem komputerów stacjonarnych, prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o RAID 50. Być może nawet nie słyszałeś o RAID. Jednak w nowoczesnych środowiskach pamięci masowej dużej szybkości stają się podstawą skalowalnej pamięci masowej o wysokiej wydajności.

RAID 50 oferuje wiele korzyści dla użytkownika. Po pierwsze jest szybki, naprawdę szybki.

Łącząc zalety RAID 5 i RAID 0 te tablice są w dużej mierze ograniczone do wydajności przez kontroler i interfejs dysku twardego.

RAID 50 umożliwia maksymalne wykorzystanie pojemności pamięci i może zapewnić taką samą pamięć jak RAID 10 przy użyciu znacznie mniejszej liczby dysków, ponieważ tylko pojemność jednego napędu na zestaw RAID 5 zmaleje do parzystości.

To, co zostało powiedziane, RAID 50 ma pewne wady. Chociaż możesz stracić jeden dysk, a nawet wiele dysków, jeśli w różnych zestawach, nie możesz stracić dwóch dysków w tym samym zestawie.

Choć można przypuszczać, że jest to mało prawdopodobne, to dość często występuje wiele awarii dysku w tym samym zestawie. Często stają się one widoczne podczas procesu odbudowy, gdy po raz pierwszy od lat pojawiają się uśpione bad sektory, a drugi zmienia nagle S.M.A.R.T.

 

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid to zaawansowana usługa oferowana przez MiP Data & Forensic,

posiadająca bardzo bogate doświadczenie w odzyskiwaniu danych z macierzy RAID w Centrum analiz i odzyskiwania danych w Warszawie