Uszkodzenie Tablicy RAID

Uszkodzenie Tablicy RAID Co robić?

Istnieją trzy najczęstsze przyczyny awarii macierzy RAID:

  • Jeden z dysków członkowskich uległ awarii lub więcej niż jeden z dysków członkowskich uległ awarii
  • Kontrola błędów RAID lub błąd kontrolera i inne czynniki awarii RAID poza dyskami członkowskimi!
  • Czynnik ludzki lub zdarzenie losowe
JAKIE SĄ ZALETY I WADY POSZCZEGÓLNYCH POZIOMÓW RAID?
POZIOM RAID KORZYŚĆ PROBLEM
Raid 0 Łatwy do wdrożenia! Nie toleruje błędów
Raid 1 Operacje szybkiego odczytu Wymiana dysku twardego nie jest dozwolona
Raid 5 Dane są bezpieczne w przypadku awarii dysku Złożona technologia
Raid 6 Wysoka dostępność danych Odbudowa RAID trwa dłużej
Raid 10 Solidny i szybki. Kosztowny w budowie

 

Oczywiście, możesz zdecydować się na wybrane usługi odzyskiwania danych RAID, jeśli okoliczności nie pozwalają na rozwiązanie problemu z błędem RAID.

Macierz RAID umożliwia użytkownikom przechowywanie tych samych danych na wielu dyskach twardych, oferując lepszą wydajność i niezawodność. Ale to również wiąże się z różnymi problemami!

Macierze RAID zmniejszają również ryzyko utraty danych w przypadku awarii jednego lub kilku dysków lub dysku RAID, a także zwiększają pojemność przechowywania danych .

awaria macierzy raid

Moja tablica jest uszkodzona i nie można odbudować?
Czasami uszkodzone dane mogą wpływać na wszystkie dyski w tablicy. Pomimo obecności danych parzystości, tablica została uszkodzona i nie można jej odbudować. Czasami jest to spowodowane posiadaniem większej liczby dysków offline niż obsługuje tablica. Innym razem może to być po prostu uszkodzenie danych, gdy istniejące dane na dyskach, a dane, które powinny być tam (według danych parzystości) są inne. Jest to często spowodowane nagłymi przerwami w zasilaniu, podczas gdy dane są zapisywane w tablicy. Jeszcze inny powód, dla którego UPS jest koniecznością dla serwerów i dlaczego niektóre karty kontrolera RAID są wyposażone w wbudowany akumulator.

W jaki sposób mogę odzyskać dane z macierzy RAID?
Jeśli nie masz dużego doświadczenia w odzyskiwaniu danych, nie możesz wiele zrobić samodzielnie. Nawet wielu specjalistów od odzyskiwania danych nie opanowało sztuki odbudowy uszkodzonych tablic. Na szczęście w MiP Data Recovery są specjaliści, którzy mają doświadczenie i wiedzą, jak odzyskać dane z niemal każdej uszkodzonej macierzy RAID. Niezależnie od rozmiaru, liczby dysków, konfiguracji, systemu operacyjnego lub innych elementów.
Odwiedź naszą stronę kontaktową, aby zobaczyć, co możemy zrobić, aby pomóc Ci odzyskać dane.